Zanim adoptujesz psa

Adopcja psa

Zanim kupisz psa


Zanim zdecydujesz się na Psa

Zanim zdecydujesz się na zakup lub przygarnięcie psa ze schroniska dokładnie przemyśl tą decyzję. Dokonaj dokładnej analizy swojego trybu życia, aby stwierdzić czy jesteś w stanie sprostać obowiązkom jakie niesie za sobą posiadanie zwierzaka. Aby dokonać takiej analizy odpowiedz sobie na kilka pytań, które zamieściliśmy poniżej:

Jak dużo czasu spędzasz poza domem? Jak długo pies musiałby spędzać czas samotnie w domu? – Jeśli dużo pracujesz i spędzasz w domu bardzo mało czasu lepiej zrezygnować z posiadania zwierzęcia. W trakcie naszej nieobecności zwierzak będzie za nami tęsknić i się nudzić. Spędzając czas samotnie pupil może nabrać złych nawyków i zacząć niszczyć mieszkanie i sprzęty znajdujące się w nim.

Jak spędzasz wolny czas? Jaki tryb życia prowadzisz? – Jeśli jesteś osobą preferującą domowe zacisze i relaks przed telewizorem zastanów się czy będziesz w stanie na tyle zmienić swój tryb życia aby codziennie wychodzić z psem na dłuższe spacery i wyprowadzać go przynajmniej trzy razy dziennie, aby zaspokoił swoje potrzeby fizjologiczne.

Gdzie mieszkasz? – czy posiadasz dom z ogrodem czy tylko niewielkie mieszkanie ma ogromne znaczenie na przykład pod względem wyboru gabarytów psa lub jego temperamenty i potrzeb. Zastanów się czy w okolicy są jakieś miejsca, gdzie można chodzić z psem na dłuższe spacery.

W przypadku wynajmu mieszkania czy jego właściciel zgadza się na przebywanie w nim zwierząt.- Większość nie ma nic przeciwko zwierzętom, jednak są i tacy którzy kategorycznie tego zakazują. Lepiej zawczasu upewnić się co do tego.

Czy wszyscy domownicy zgadzają się na psa? – Taką decyzję należy podejmować wspólnie, ponieważ posiadanie psa wiąże się z wyrzeczeniami i obowiązkami dla wszystkich domowników. Lepiej zapytać o zdanie wszystkich domowników, aby zwierze nie stało się powodem konfliktów domowych.

Czy w domu nikt nie jest alergikiem? – Alergia jest częstą przypadłością ludzi, która zmusza ich do oddania zwierzaka ze względu na dokuczliwe objawy. Lepiej zrobić testy alergiczne przed podjęciem decyzji o posiadaniu psa, aby nie okazało się, że jesteśmy zmuszeni do oddania zwierzaka ze względu na nieujawnioną wcześniej alergię.

Co zrobisz ze zwierzakiem w czasie wakacji lub urlopu? – Nie wszędzie można zabrać ze sobą na urlop swojego pupila. Musimy mieć świadomość, że na czas wakacji musimy mieć kogoś kto zajmie się naszym zwierzakiem lub czy stać nas na hotel dla zwierząt.

Czy jesteśmy świadomi jakie koszty będziemy musieli ponosić w związku z posiadaniem zwierzaka? – Przemyśl ile pieniędzy możesz przeznaczyć na utrzymanie zwierzaka. Czy stać cię na zapewnienie odpowiedniej diety, coroczne szczepienia, wizyty u weterynarza i leczenia w przypadku choroby?

Czy jesteś świadomy, że przygarniając psa stanie się on nowym członkiem rodziny? – Zwierze które chcemy adoptować zostanie z nami przez kilka lub kilkanaście najbliższych lat. Nie można go porzucić kiedy nam się znudzi. Zwierze kocha swych właścicieli bezwarunkowo i jedyne czego od ciebie oczekuje to odwzajemnienie miłości i opieka.

Pokochaj Cztery Łapy

Adopcja

W relacjach adoptowanym zwierzęciem kieruj się swoim sercem i intuicją. Jeśli poprowadzisz psa w sposób zrównoważony szybko nawiążecie silną...

Zaginione/Znalezione

Zgubiłeś lub znalazłeś zwierzaka. Zobacz czy nie ma go u nas ale także przeczytaj co należy zrobić w takich sytuacjach...

Wolontariat

Schronisko nie mogłoby funkcjonować bez pomocy wolontariuszy ze względu na ogrom pracy, jaki niesie za sobą opieka nad zwierzętami...

Nie możesz adoptować psiaka, kociaka - adoptuj wirtualnie
Jeśli marzysz o adopcji zwierzaka, lecz nie masz możliwości tego zrobić, możesz zostać wirtualnym opiekunem.