możesz pomóc na wiele sposobów

Wolontariat w schronisku dla zwierząt

Schronisko nie mogłoby funkcjonować bez pomocy wolontariuszy ze względu na ogrom pracy, jaki niesie za sobą opieka nad zwierzętami.
Prace jakie pomagają nam wykonywać nasi wolontariusze może polegać na :

Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia, która kocha zwierzęta i pragnie nieodpłatnie pomagać im. Zainteresowany po zgłoszeniu chęci
pomocy w schronisku musi pozytywnie przejść test wiedzy i rozmowę kwalifikacyjną.

Rodzaje Wolontariatu

W schronisku potrzebna jest pomoc wielu wolontariuszy. Ze względu na zajęcia, jakie powierzamy naszym wolontariuszom możemy wyróżnić kilka rodzajów wolontariatu:

 1. Osoby do opieki nad zwierzętami i pracy z ludźmi pragnącymi zaadoptować pupila. Wolontariusze mają za zadanie doradzanie osobom chcącym zaadoptować zwierze w wyborze odpowiedniego pupila. Mogą to robić dzięki doskonałej znajomości wszystkich naszych podopiecznych. Wolontariusze dostarczają również informacji o zwierzętach i pomagają w aktualizacji informacji na stronie internetowej.
 2. Osoby zajmujące się pielęgnacją i opieką nad zwierzętami. Wolontariusze zajmują się opieką i pielęgnacją zwierząt poprzez ich czesanie, strzyżenie sierści, wyprowadzanie na spacery, socjalizacji, sprzątanie boksów, karmienie i wszelkie niezbędne zabiegi konieczne dla zachowania odpowiedniej higieny i zdrowia podopiecznych.
 3. Osoby do pomocy w akcjach marketingowych. Wolontariusze pomagają w organizacji i przeprowadzaniu akcji i imprez informacyjnych.
 4. Wolontariat, a osoby niepełnoletnie.

 

Osoby niepełnoletnie, które chciałyby pomóc naszym podopiecznym mogą za zgodą rodziców i opiekunów:

 1. Organizować akcje dotyczące schroniska w swoim otoczeniu – akcje nagłaśniające problemy bezdomnych zwierząt, zbiórki rzeczy potrzebnych w codziennej opiece nad zwierzętami.
 2. Pomagać schronisku w organizacji wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych.
  Jest wiele możliwości pomocy schronisku. Jedynym ograniczeniem dla osób niepełnoletnich jest brak możliwości bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Wszystko zależy od pomysłowości.
  Wolontariusz sam podejmuje decyzję w jakich zadaniach chciałby uczestniczyć i w jakich godzinach może pomagać ( jedynym warunkiem jest, aby były to godziny pracy schroniska).
  Schronisko prowadzi nabór na wolontariuszy w miarę potrzeb i informuje o tym na swojej stronie internetowej. Również wszystkie bieżące informacje dotyczące funkcjonowania wolontariatu będą publikowane na stronie internetowej schroniska.
  Pracę wolontariuszy koordynuje wyznaczony do tego celu pracownik schroniska.
Wiele możliwośći pomocy

Pomoc

Szukamy osób, które gotowe są stworzyć dom tymczasowy naszym zwierzakom. Jest to tymczasowy przystanek na drodze do stałego domu. Możliwość przebywania w domu tymczasowym daje zwierzęciu spokój, chorym zwierzętom szybciej pozwala dojść do formy, młodym szczeniakom pozwala poznać świat inny iż klatka w schronisku, a poza tym zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia się chorobą od innych zwierząt. Naszym domom tymczasowym zapewniamy karmę, akcesoria i opiekę weterynaryjną w schronisku; pomagamy też przy adopcji zwierząt.
Jeśli chcesz stworzyć dom tymczasowy dla zwierzęcia ze schroniska, skontaktuj się z biurem schroniska:


Telefon: 513 170 276
Telefon: 504 935 524
E-mail: biuro@pokochajczterylapy.pl
Adres: Niemojew 62, 98-360 Lututów

Jeśli chcieliby Państwo pomóc naszym podopiecznym, zawsze chętnie przyjmujemy:

– karmę mokrą, suchą, specjalistyczną oraz przysmaki dla psów i kotów
– ręczniki i koce na posłania dla zwierząt ( NIE przyjmujemy: kołder, poduszek, materacy, gąbek, dywanów, wykładzin)
– obroże, smycze i kagańce dla dużych i średnich psów
– garnki i metalowe miski na jedzenie i wodę
– klatki, kosze, legowiska
– zabawki dla zwierząt
– wszystko co służy pielęgnacji zwierząt ( szampony, szczotki i grzebienie dla zwierząt, cążki do obcinania pazurów, nożyczki i maszynki elektryczne do strzyżenia sierści)